Põliseestlane, soomeugrilane, põlisrahvus.
Igal põlisrahval on oma ajaloolisel kodumaal suuremad õigused kui juurdetulijatel.
Avalehekülg      Soomeugrilaste omailm
Print this pageAdd to Favorite

 

Kõige tähtsam, eestlastel peab olema oma usk, oma igivana, mitte see üleilmane!
Psühhiaater Jüri Enneti seitse soovitust ühikonna raviks

1. Tugev pere
Peremudel on ühiskonna rakukene. Et see rakukene toimiks hästi ja sobiks hästi ühiskonda, peaks seal olema üks korralik mees, kes jõuaks naist ja lapsi sülle võtta ja naine, kes ei oleks nagu luukere. Kui me propageerime samasooliste kooselu, siis me peame ütlema, et see pole peremudel, vaid valimisteks häältekogumise meede. Need rakud ei tugevda ega paranda ühiskonda. Kui pere on ebakindel, võib kergesti langeda halvale teele.

2. Rahvuslik usk
Meil puudub rahvuslik usk. Meil on alahinnatud esivanemate talletatud tarkused. Muutuvas maailmas hoiaks see meid rajalt langemast. Ülemaailmne religioon enam ei toida, sest see laguneb ja mõraneb.

3. Üksmeel
See peaks olema nii alt üles kui ka ülevalt alla. Poliitikud ei tohi öelda teisele, et „sinuga ma koostööd ei tee“. Poliitik ongi see, kes oskab teha koostööd, oskab panna vankri ette ka need hobused, kes sinna muidu ei sobiks.

4. Tarkus on tarviline vara
Nagu idamaades ja Indias öeldakse, et teadmine ja tarkus on vajalikud. Kui me võtame vastu otsuseid, siis tuleb rääkida rahvaga rahva keeles, mismoodi see otsus rahva leivakotti mõjutab. Näiteks pensionisambad kukuvad ümber ilma suurema tuuleta.Valel ja mitterääkimisel on lühikesed jalad. Iga kord ei saa küll kogu tõde välja öelda, aga see, mis on välja öeldud, peab olema õige.

5. Piiri peab tunnetama
Meil on ka neid, kelle emakeel ei ole eesti keel, aga see valdkond lonkab nelja jalga. Paljud targad pedagoogid ja poliitikud on juba öelnud, et vaja on jõuda tegudeni. Semiootikud on öelnud, et väga magus ala on piiriala. Meil on olemas mitu piiri, üks on idapiir. Piiri peame täpselt tunnetama. Seda idapoolset marginaali me kahjuks ei kasuta. Enne sobis Eesti kurk Vene turule, aga nüüd enam ei sobi. Kui me paneks käiku turumajanduse üle idapiiri, saaks koda ka lõimumise — praktiline elu paneb asjad paika nii kooli kui majanduse vallas.

6. Haiguste ennetamine
Eesti meditsiin ei ole praegusel kujul jätkusuutlik. Kogu vägi läheb tagajärgede likvideerimiseks, narkomaanidele me jagame süstlaid, et ära hoida nakkusi, aga me ei tegele nende ravimisega. Kus on haiguse ja tervise piir, on omaette filosoofia.

7. Kehaline aktiivsus
Nii poisid kui tüdrukud on meil kehaliselt nõrgad, aga keha on vaimu tempel. Kui inimesed on nõrga tervisega, siis jääb ka ühiskond nõrgaks. Selles valdkonnas on palju kasutamata reserve.